Katukappeli toimii

Sunnuntaijuhla Su klo 16 (Heinäkuussa klo 18)
Juhlapöytä on katettu ja Sanan leipä on tuoretta. Nautimme sitä Jumalan läsnäolossa ja ylistyksen ilmapiirissä. Koko perhe on tervetullut.

Let´s talk! – puhutaan! ma klo 18
Suomen kieltä, musiikkia ja Raamatun opetusta. Keskustelua ja tarjoilua.
Autamme maahanmuuttajia integroitumaan ja löytämään suomalaisia ystäviä. Vastaamme heidän hengelliseen nälkäänsä ja tuemme toivon löytämisessä.

Israel-rukousaamu la klo 10
Siunaamme Israelia ja rukoilemme sen puolesta. Rukousaiheinamme ovat muun muassa messiaaniset seurakunnat, arabikansat, palestiinalaiset, exodus, rauha Jerusalemille ja koko Israelille. Rukoilemme, että juutalaiset löytäisivät Messiaansa.

Rukousvoimaa ke klo 18.30
Rukous on uskovan hengitystä, jumalasuhteen hoitamista ja yhteistyötä Jumalan kanssa. Rukousvoimaa-illoissa viivymme Jumalan läsnäolossa ja saamme Hänen ohjeitaan seurakuntamme ja oman elämämme suhteen. Seisomme vartiopaikallamme perheemme, sukumme, ystäviemme ja seurakuntamme puolesta. Kuulemme opetusta yhteisestä, kestävästä rukouksesta.

Venäläinen ilta pe klo 18 – Русский вечер
Raamatunopetusta ja keskustelua venäjän kielellä Katerinen johdolla. Teetarjoilu.

This entry was posted in Toiminta. Bookmark the permalink.

Comments are closed.